Telewizja Krzeszowice

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Witamy na stronie Telewizji Krzeszowice

Ogłoszenia TAURONu ..

Ogłoszenia TAURONu

Na osiedlu przy ulicy Targowej pojawiły się na każdym rogu: na każdej tablicy ogłoszeniowej i na każdych drzwiach do śmietników, na słupach elektrycznych, ogłoszenia z firmy TAURON [małe i duże].

Wygląda to na powszechną akcję informacyjną kierowaną do mieszkańców bloków na osiedlu, mającą ostrzegać przed firmami oszukującymi ludzi.

To dobry pomysł, by powszechnie informować i ostrzegać. Tylko dlaczego jest to dopiero teraz, gdy już z tego co udalo się nam ustalić, od kilku lat firmy oszukujące ludzi grasują na terenie krzeszowickich osiedli.

AW

 

Moja mama..

Mama, to słowo kojarzące się z opiekuńczością, troskliwością, miłością.. Nie ze złem, ale z dobrem..

Moja mama, to osoba "miła" dla wszystkich.. oprócz mnie.

Czy naprawdę jest miła ? Nie !! To tylko udawanie.. Wszystkich nienawidzi.. Ale udaje szczerość, życzliwość, grzeczność..

Moja mama nigdy nie mówi prawdy, nigdy nie mówi o mnie dobrze. Nigdy mnie nie pochwaliła. Nigdy mnie nie szanowała. Mówi o mnie tylko żle. Całe życie mnie poniża, zastrasza, stosuje przemoc psychiczną, a nawet okrada. Całe życie zastanawiałem się dlaczego mama wszędzie mnie oczernia, obgaduje, kłamie na mnie.. Zastanawiałem się czemu taka dla mnie jest.. Myślałem, że tak czasami bywa. Że różne są mamy. Że jedne mamy są dobre a inne źłe.. Teraz wiem, że moja mama jest po prostu chora psychicznie i całe życie jest sprawcą przemocy. Wiem teraz, że to po prostu jej choroba psychiczna... Bo przecież która zdrowa mama mówi o swoich dzieciach źle..?

Jej dolegliwości nasiliły się po śmierci ojca. Ma na to wpływ też osiągnięcie wieku powyżej 70 lat.. Moja mama ma ponad 80 lat..

Rozmawiając ze znajomymi okazało się, że to częste zachowania chorobowe osób starszych. Że ich rodzice też tak się zachowują. Że ich obgadują, oczerniają, poniżają, że ich rodzice też są sprawcami przemocy domowej.. Uświadomiłem sobie, że to wszystko przypadki przemocy w rodzinie ze strony rodziców w stosunku do dzieci. Przemocy która trwała od narodzin dziecka aż do teraz kiedy te dzieci mają po 40, 50 lat.. Choroba, która u osób starszych w taki sam sposób się nasila i ma takie same objawy...

Dlaczego te osoby to robią. Po co ? Na czym to polega ?

Choroba osób starszych polega na poszukiwaniu zainteresowania osób postronnych lub dalszej rodziny. Osób które widzi rzadziej. Chce taka staruszka tym osobom zaimponować, popisać się, wzbudzić ich zainteresowanie i co najważniejsze..wzbudzić ich współczucie... Wtedy staruszka odczuwa przyjemność. Odczuwa przyjemność w sytuacji, gdy ktoś jej współczuje.. Jest od tego tak uzależniona jak narkoman. Jest w stanie zrobić wszystko, by to współczucie uzyskać i z tym związane odczuwanie przyjemności. Jest w stanie kłamać na swoje dzieci, oczerniać je, fałszywie zeznawać...

Czasami dowiaduję się od kogoś przypadkowo co moja mama o mnie mówi.. Często widze w spojrzeniach sąsiadów, że moja mama kłamie na mnie i mnie oczernia...

To bardzo bolesne. Całe życie moja mama jest sprawcą przemocy..

Ile jest takich rodzin w Krzeszowicach ? Dlaczego nikt nie pomaga ??

 

Szybko, szybko...

Wybory do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku są prowadzone na zasadzie szybko, szybko...

Tak jak metody zawodowych oszustów, by osoba zainteresowana się nie zorientowała.

Wiadomo w pośpiechu łatwo się pomylić. W pośpiechu też łatwo oszukać. Ewentualni kandydaci nie zmęczą się w tak ekspresowych wyborach i nie będą musieli się produkować ze swoimi bardziej lub mnie uczciwymi obietnicami wyborczymi... zbytnio..

Czy to uczciwe ? Dlaczego na to pozwalamy, by tak prowadzić tak ważne wybory do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku..

 

Pusto w urzędzie..

W Krzeszowicach mieszkają tylko milionerzy...??

Tak można ocenić po pustych każdego dnia korytarzach w urzędzie GOPS Krzeszowice.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzeszowicach, pomoc ma tylko w nazwie.

Mieszkańcy po pomoc tu nie przychodzą. Każdy wie, że szkoda tu po cokolwiek przychodzić. Proszenie o pomoc daje jedynie efekt nękania przez urzędników, a pomocy otrzymać praktycznie się nie da.

Dopiero zgłoszenie sprawy na policji doprowadza, że otrzyma się jakąś "pomoc" w formie raczej jałmużny ze względu na symboliczną kwotę 20-30 EU miesięcznie na całą rodzinę, niż zgodnie z zapisem konstytucji i ustawy.

Gdzie opieka, gdzie pomoc, gdzie godność ludzi....

Tu w tym urzędzie w Krzeszowicach tego nie widać. Za to wszystko jest tajemnicą a urzędnicy z zaoszczędzonych na biednych mieszkańcach pieniędzy wypłacają sobie nagrody co roku..

Za co nagrody i ile to też tajemnica...

Efektem są puste jak z filmu o końcu świata korytarze.

Nikt tu już z biednych mieszkańców nie przychodzi i nikt nie szuka pomocy...

 

Dziurawe jajka...

Kupując na święta jajka w sklepie RSZZ Krzeszowice w tak zwanym domu towarowym, trzeba uważać na porozbijane jajka. Prawie w każdym pudełku zawierającym po 10 sztuk jajek, jest jedno, dwa lub nawet trzy rozbite lub dziurawe lub pęknięte jajka. Często też sprzedają tu jajka tak delikatne, że przy myciu, pękają w rękach.

Przypomnijmy, że dziurawe jajka, rozbite lub pęknięte to źródło bardzo poważnych i groźnych chorób i zakażeń salmonellą i podobnych. Może taki zakup skończyć się poważną chorobą naszych pociech lub chorobą całej rodziny...

Dziwi postawa kierowniczki, która pozwala na dostawy takich jajek i pozwala oszukiwać w ten sposób firmę RSZZ Krzeszowice przymykając oczy na dostawy wadliwego towaru i pozwala oszukiwać nas wszystkich czyli konsumentów..

A tak łatwo tą sprawę załatwić i przy każdej dostawie wyrywkowo sprawdzić choć ze trzy opakowania i całą partię wtedy odrzucić jeśli nieuczciwy dostawca dostarcza taki wadliwy towar do sklepu...

 

Psie kupy...

"Najważniejszy" dla urzędników problem, czyli psie kupy, znalazł również swoich zwolenników w Krzeszowickim magistracie. Jakiś "fachowiec" zajął się sprawą i idąc do kościoła po dziurawym nie remontowanym od czasów Gierka lub jeszcze dłużej chodniku, potykając się lub brodząc po kostki w ogromnej kałuży istniejącej od kilkudziesięciu lat - można już od kilku dni się zaopatrzyć w worki na psie kupy.

I ewentualnie te worki wrzucić do specjalnego jedynego w Krzeszowicach kosza na psie kupy. Brak informacji w formie tablicy lub instrukcji jak to obsługiwać - mamy na myśli, że trzeba zawsze iść w kierunku koścoła, a nie odwrotnie. Bowiem inaczej psią kupę trzeba by nieść w rękach. To prawdziwy skarb tacy urzędnicy jak w Krzeszowicach. Osiedlowe psy przy tym są pokrzywdzone gdyż ani stojaka z workami ani pojemników na psie kupy, osiedlowe psy nie mają.

Popis z "systemem" jednego stojaka z workami na psie kupy i jednego kosza na psie kupy, zlokalizowanym na głównej drodze do kościoła jest wart medalu..

Szukamy inwestora, który "ufunduje" specjalny medal dla urzędnika, twórcy projektu..

 

Udana interwencja..

Nasza kolejna interwencja dotyczyła braku emisji programów. 8 z emitowanych z TVP. Na terenie Krzeszowic gminy i miasta od długiego czasu wielu mieszkańców nie miało sygnału telewizji z pakietów z TVP.

Brak sygnału trwa już od miesięcy..

Takie otrzymaliśmy sygnały i prośby o pomoc.

TVP HIstroria, TVP 1, TVP 2, TVP Info, TVP KULTURA, TVP ROZRYWKA, TVP POLONIA, TVP Krakow...

Po naszych wielokrotnych staraniach i interwencjach w dniu dzisiejszym w firmie EMITEL, udało się sprawę załatwić i przywrócić sygnał. Już w godzinach popołudniowych brakujące 8 stacji z TVP się "odnalazło".

Firma EMITEL odpowiedzialna za nadawanie na nasz teren miasta Krzeszowic, nawet nie wiedziała, że sygnału nie ma od miesięcy i nie była zainteresowana, by się tym zająć.

Dopiero po interwencji w zarządzie spółki EMITEL, udało się sprawę załatwić i wyegzekwować należny mieszkańcom Krzeszowic, sygnał ze stacjami z TVP w ilości 8 stacji programowych: TVP HIstroria, TVP 1, TVP 2, TVP Info, TVP KULTURA, TVP ROZRYWKA, TVP POLONIA, TVP Krakow...

Pracownicy firmy EMITEL, próbowali przy tym wielokrotnie wprowadzać w błąd i utrudniać interwencję...

Udało się sprawę załatwić i zapraszamy naszych mieszkańców, by zgłaszać wszelkie swoje problemy do nas.. Zajmiemy się i pomożemy..
 


Strona 4 z 11

Ankieta

Jak oceniasz prace GOPS Krzeszowice ?
 

Ankieta

Czy się czujesz bezpiecznie w Krzeszowicach..?
 

Ankieta

Co myślisz o policji Krzeszowice..?
 

Ankieta

Czy telewizja lokalna jest potrzebna ?
 

Ankieta

Jak oceniasz pracę urzędu pracy w Krzeszowicach ?
 

Ankieta

Ankieta

Ankieta

Lubisz Krzeszowice ?
 

Ankieta

Kto jest Online

Naszą witrynę przegląda teraz 19 gości 

Reklama

Reklama

Reklama