Telewizja Krzeszowice

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Witamy na stronie Telewizji Krzeszowice

Udana interwencja naszej telewizji w AERO2 !!

Po naszej interwencji w Zarządzie w AERO2, NARESZCIE TRAFIŁ SYGNAŁ TEJ SIECI DO KRZESZOWIC. Mieszkańcy Krzeszowic jak zwykle byli pokrzywdzeni, bo nawet okoliczne wsie, miały sygnał, jak na przykład Rudawa i bliskie okolice Krzeszowic.

Obecnie sygnał AERO2 jest już dostępny na terenie Krzeszowic na ulicy Kościuszki, na ulicy Targowej. W wielu miejscach w centrum jest jeszcze łapany z trudnością lub nie dociera, ale ponownie podejmiemy działania, by Krzeszowice miały dobry sygnał tej sieci na terenie całego miasta.

BA

 

Zbyt szybka jazda.. !!

Zgłoszono nam temat, zbyt szybkiej jazdy grupy kierowców na ulicach Krzeszowic. Jest to realne zagrożenie dla mieszkańców. Często widać "rajdowców" jadących z bardzo dużą prędkością na ulicach Krzeszowic. Jest też duża grupa kierowców, wymuszających na pieszych pierszeństwo na przejściach dla pieszych. Kilka ulic w tym ulica Kościuszki, ulica Krakowska, ulica Grunwaldzka, ulica Legionów, powinny być obserwowane i monitorowane przez urządzenia rejestrujące przestrzeganie prędkości. Będziemy podejmować działania we współpracy z instytucjami w celu poprawy bezpieczeństwa. Zwrócimy się z zapytaniem do burmistrza i do komendy policji, itd..

AW

 

Wystawa rzeźb na rynku w Krzeszowicach

Na rynku w Krzeszowicach otwarto wystawę rzeźb. Mieszkańcy Krzeszowic, mogą obserwować zestaw rzeźb, poświęcony tematyce "papieskiej". Rzeźby wzbudzają zainteresowanie wśród mieszkańców. Krzeszowice stają się europejskim miastem, z ekspozycją rzeźb w swoim centrum miasta. To dobry pomysł na artystyczną aktywizację mieszkańców. Dobry również, ze względu na to, że mieszkańcy nie muszą płacić za oglądanie tej wystawy.

BA

 

Dlaczego sklepy w Krzeszowicach są puste ?

Sklepy w Krzeszowicach świecą pustkami. Dużo klientów tylko widać w bardzo licznych sklepach z odzieżą "ze śmietników" używaną mówiąc łagodnie. To obok spożywczych, najliczniejsza prawdopodobnie kategoria sklepów.

Puste sklepy, to w naszej ocenie skutek zatrudniania osób przypadkowych i młodych, bez umiejętności zawodowego sprzedawcy. Powszechne przekonanie, że w sklepie może pracować każdy i że nie potrzeba nic umieć, ma taki efekt, że zatrudnia się studentki i w krótkim czasie sklep znika.

Prowadzenie sklepu wymaga wiedzy. Trzeba wiedzieć, co konsumenci chcą kupić i słuchać konsumentów, gdy pytają o jakiś towar. Trzeba też umieć towar sprzedać. Trzeba mieć dobry towar w dobrej cenie i to towar, który konsumenci szukają.

Nadal mieszkańcy Krzeszowic, ogromną część zakupów robią w Krakowie. Z prostego powodu, że w Krzeszowicach nic nie można kupić. Jest drogo. Nie ma towaru, jaki się chce kupić..

Zatrudniona studentka czytająca książkę lub zasypiający z nudow sprzedawca nie znający się na niczym lub stojąca w drzwiach z papierosem cały dzień sprzedawczyni, to marny pomysł na prowadzenie sklepu.

EW

 

Udana interwencja w UP Krzeszowice

W Krzeszowicach, w urzędzie pracy, zaczyna się zmieniać na lepsze !! Po naszej interwencji, urzędnicy znów zaczęli traktować bezrobotnych z szacunkiem jak ludzi i zaczęli widzieć w bezrobotnych ludzi.

Inaczej zaczęli się urzędnicy zwracać do bezrobotnych, inaczej zaczęli urzędnicy bezrobotnych słuchać, inaczej zaczęli urzędnicy do bezrobotnych mówić. To miłe, że znów widać i słychać, szacunek do osób bezrobotnych..

Miło patrzeć na niedowierzające uśmiechnięte twarze bezrobotnych, którzy jeszcze nielicznie, ale już otrzymują JAKIEŚ PROPOZYCJE PRACY W SWOICH MIEJSCOWOŚCIACH W SWOIM ZAWODZIE. Byliśmy świadkiem, jak młoda bezrobotna dziewczyna z Bolechowic, otrzymała ofertę pracy w sklepie w Bolechowicach. Wszystko, dokładnie tak, jak powinno wyglądać.

Urząd jest obecnie praktycznie pusty, po latach zniechęcania bezrobotnych do poszukiwania pracy w urzędzie. Bezrobotni już tu prawie nie przychodzą. Stracili wiarę, że znajdą tu pracę..

Trzymamy kciuki, by urzędnicy na codzień z efektami i skutecznie, szukali pracy bezrobotnym i by bezrobotni, mieli rzetelną fachową pomoc pracowników urzędu pracy. Niestety od wielu lat ta pomoc, dla bezrobotnych była zupełną fikcją, poza biurokracją i tworzeniem tylko ogromnych stert bezwartościowych dokumentów.

Przykro tylko, że winna temu kierowniczka, jest na nas obrażona, zamiast być wdzięczna, że zajmujemy się tematem i że interweniujemy na rzecz bezrobotnych. Powinna czuć się winna zaniedbań. Przypomnijmy, że w urzędzie pracy w Krzeszowicach bardzo trudno jest znaleźć pracę. Urzędnicy w naszej ocenie, nic nie robią, by szukać ofert. Zamiast cały dzień aktywnie dzwonić do firm w Krzeszowicach i w Krakowie, to sobie siedzą i spokojnie "pracują". Mają czas, by sobie poplotkować, pośmiać się, pogadać, by tworzyć sterty bezwartościowych papierów. Nie mają tylko czasu aktywnie i fachowo i rzetelnie szukać dla bezrobotnych ofert realnej pracy z płacą minimalną chociaż. Dziennie urząd zatrudniający w samych tylko Krzeszowicach 10 osób, pozyskuje tak znikome ilości ofert, że jest to naszym zdaniem kompromitacja tej osoby na tym stanowisku, jako kierująca urzędem.

Może Pani kierownik się "zasiedziała" i zapomniała ? Zapomniała jakie są prawdziwe obowiązki urzędu ? Zapomniała po co jest urząd i dla kogo ? Może powinna przeprosić bezrobotnych i czuć się odpowiedzialna za pomoc bezrobotnym i zobowiązana, by bezrobotnym naprawdę pomagać, a nie tylko "udawać" pomoc. Ważna jest skuteczna realna pomoc bezrobotnym i efektywne aktywne szukanie pracy z godnym wynagrodzeniem dla bezrobotnych przez te wszystkie 10 osób w urzędzie i przez cały dzień pracy urzędu czyli 8 godzin, a nie kilka minut jak podejrzewamy, że jest obecnie..

Myślę, że urzędnicy mogą wiele zyskać w oczach mieszkańców, jeśli wezmą się naprawdę do pracy i zaczną aktywnie i efektywnie szukać pracy dla bezrobotnych i pomagać w tym bezrobotnym !!

AW

 

Dwa otwarte okienka na poczcie !!

Mało kto z mieszkańców Krzeszowic wie, że dwa otwarte okienka na poczcie na dole, to efekt naszej interwencji. Podjęliśmy działania interwencyjne w Dyrekcji Generalnej Poczty Polskiej, by na stałe były otwarte cały czas dwa okienka i by mieszkańcy gminy, czyli 30 tysięcy mieszkańców, mogli w miarę mniejszych kolejkach wysyłać i odbierać paczki i przesyłki polecone.

Przypomnijmy, że wysyłanie paczek i listów i odbieranie paczek i listów, było poprzednio możliwe tylko w jednym okienku na dole poczty. Często, trzeba było stać, godzinami w kolejce..

Cieszymy się, że nasza interwencja była skuteczna i że mieszkańom będzie łatwiej korzystać z usług poczty..w znacznie mniejszych kolejkach..

BA

 

Osiedlowe drzewa..

Kolejna nasza interwencja i akcja dotyczy osiedli w Krzeszowicach. Spacerując po Krzeszowicach, widzimy ogromny bałagan i brak pomysłu jakie mają być drzewa i jakie zagospodarowanie zieleni na osiedlach. Chcemy zaproponować, by osiedla były bardziej przyjazne mieszkańcom. By posadzić rodzime drzewa owocowe, dające mieszkańcom nie tylko cień, ale też przyjemność korzystania z naturalnych bogactw rodzimej przyrody.

Koszt posadzenia na osiedlach kilkuset jabłoni, grusz, śliw, czereśni, orzechów, jest niewielki lub nawet zerowy, gdy przyjąć, że mieszkańcy sami wezmą się za sadzenie drzew.

W ten sposób mieszkańcy, zintegrują się z osiedlem. Dzieci i też dorośli będą mogli korzystać z bogactw przyrody. Krzeszowickie osiedla zyskają na atrakcyjnym wyglądzie.

AW

 


Strona 8 z 11

Ankieta

Jak oceniasz prace GOPS Krzeszowice ?
 

Ankieta

Czy się czujesz bezpiecznie w Krzeszowicach..?
 

Ankieta

Co myślisz o policji Krzeszowice..?
 

Ankieta

Czy telewizja lokalna jest potrzebna ?
 

Ankieta

Jak oceniasz pracę urzędu pracy w Krzeszowicach ?
 

Ankieta

Ankieta

Ankieta

Lubisz Krzeszowice ?
 

Ankieta

Kto jest Online

Naszą witrynę przegląda teraz 26 gości 

Reklama

Reklama

Reklama