Telewizja Krzeszowice

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Menu

Likwidacja biblioteki w Krzeszowicach czy rozbudowa .. ?

Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Po kilkudziesięciu latach istnienia biblioteki w Krzeszowicach, Krzeszowice stoją przed pytaniem czy bibliotekę zlikwidować czy rozbudować.

Czy Krzeszowice potrafią być nowoczesne i czy potrafią zlikwidować instytucję już niepotrzebną i używaną tylko przez garstkę ludzi ?

Z tego co widać bibliotekę odwiedza około tylko 50-80 osób dziennie..

To mniej niż ma klientów przykładowy kiosk RUCHU lub kiosk z hot dogami położony na uboczu..

Przez większość dnia biblioteka jest pusta. Czytelnia jest z reguły pusta. Czasami zaledwie jedna osoba na czytelni czytająca gazety. Kawiarenka internetowa jest z reguły pusta. Jeśli ktoś już jest to przez większość dnia zaledwie 1-3 osób w kawiarence internetowej.

Żródłem informacji, dostępu do książek, dostępu do gazet stał się internet !!

Czy Krzeszowice będą inwestować miliony złotych w budowę nowej biblioteki nikomu tak naprawdę niepotrzebnej i w zatrudnianie osób o mówiąc najdelikatniej o dziwacznych manierach rodem z komunizmu (te zachowania niegrzeczne w stosunku do mieszkańców i pozbawione szacunku do mieszkańców) ??

Obowiązek przymusowego wpisywania swoich danych osobowych: imienia i nazwiska do brudnego starego zeszytu do którego każdy ma dostęp, by przeczytać gazetę, to chyba duża przesada jakiegoś bezmyślnego formalizmu. Pod dużym znakiem zapytania jest wogóle zgodność z przepisami takich pomysłów pracowników biblioteki. Pokrętne tłumaczenia pracowników nie wyjaśniają celu takiej dziwacznej praktyki ani nie wyjaśniają podstaw takiej dziwacznej praktyki. Nie wiadomo w końcu dlaczego. Wersja słyszana od pracowników biblioteki nie jest jednoznaczna. "Tak ma być, bo biblioteka tak ustaliła". Nie podoba się to można z biblioteki nie korzystać. Dlatego może ludzie właśnie z biblioteki nie korzystają. Zresztą postawa pracowników wyraźnie pokazuje, że im są mieszkańcy niepotrzebni. Może do biblioteki nikt nie przychodzić.

Pomysły, jak się dowiadujemy pozbawionego sensu podarowania bibliotece ważnej dla mieszkańców działki zabudowanej na stoiska warzywne i pomysły pozbawione sensu przeznaczenia jak się dowiadujemy kwoty 2,5 miliona złotych na nowy budynek, to ma być rozsądne gospodarowanie zasobami gminy ?

Za tę kwotę można wybudować mieszkania dla wszystkich rodzin potrzebujących w gminie i wpisanych na listę oczekujących.

Zamiast pensji dla tych pracowników biblioteki włącznie z naszym zdaniem mocno dziwaczną funkcją dyrektora, można wypłacać co miesiąc znaczną pomoc finansową osobom potrzebującym, starszym, samotnym matkom, oraz można wypłacać dopłaty dla biednych mieszkańców do opłat za czynsz, do opłat za gaz, do opłat za prąd itp.

Czy Krzeszowice naprawdę już nie mają na co wydawać pieniędzy - nie mają już na co wyrzucać w błoto pieniędzy mówiąc potocznie ?

To przykre, ze tego typu instytucje w Polsce są traktowane jak mieszkańcy mówią potocznie "koryta". Miejsca do zatrudniania znajomych. Zatrudniania osób o wątpliwych kwalifikacjach i wyjątkowo niskim poziomie intelektualnym. Apodyktyczność, arogancja, zwykłe chamstwo to często spotykane zachowania pracowników tych instytucji.

Każdy widzi, że biblioteka jako instytucja, stała się skansenem komunizmu z wyjętymi wprost z czasów komunizmu pracownikami o mentalności nadzoru nad "niższą rasą głupich nic nie wiedzących ludzi" czyli obywatelami.

Oceniając racjonalnie, że książek w postaci książek drukowanych już prawie nikt nie czyta oraz, że biblioteka przestała być potrzebna mieszkańcom jako źródło dostępu do książek. Wynik jest jednoznaczny, że biblioteka nie jest już w Krzeszowicach potrzebna. Jeśli już to powinny być zoptymalizowane sposoby działania a przy tym ograniczone znacznie koszty. Biblioteka powinna zatrudniać tylko 2 osoby i jako cała instytucja powinna być obsługiwana przez tylko dwóch pracowników (jedna osoba do wypożyczania książek i jedna osoba do obsługi komputerów w kawiarence internetowej). Obecna forma biblioteki czyli instytucji zatrudniającej wiele osób włącznie z archaiczną funkcją dyrektora, który nie wykonuje żadnych czynności przy wypożyczaniu książek i jest pozostałością z komunizmu, gdy biblioteka była instytucją podstawową przy dostępie do książek.

Te czasy to już przeszłość sprzed kilkudziesięciu lat i trzeba takie instytucje dostosować do obecnej rzeczywistości, obecnych potrzeb mieszkańców, lub trzeba tego typu archaiczne instytucje likwidować.

A co wy o tym myślicie ?

ZZ

 

Ankieta

Jak oceniasz prace GOPS Krzeszowice ?
 

Ankieta

Czy się czujesz bezpiecznie w Krzeszowicach..?
 

Ankieta

Co myślisz o policji Krzeszowice..?
 

Ankieta

Czy telewizja lokalna jest potrzebna ?
 

Ankieta

Jak oceniasz pracę urzędu pracy w Krzeszowicach ?
 

Ankieta

Ankieta

Ankieta

Lubisz Krzeszowice ?
 

Ankieta

Kto jest Online

Naszą witrynę przegląda teraz 37 gości 

Reklama

Reklama

Reklama