Telewizja Krzeszowice

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Witamy na stronie Telewizji Krzeszowice

Chleba i igrzysk... !!??

Burmistrz zapatrzył się na cesarzy rzymskich. Postawił "sobie" na rynku pomnik gladiatora. Co prawda z twarzy ten gladiator do burmistrza nie do końca podobny, to ze wzrostu dokładnie naszego "szefa" miasta przypomina. Nasz burmistrz, tak jak cesarze rzymscy, chyba by zyskiwać popularność, "robi" igrzyska - imprezę za imprezą. Organizowane na rynku głównym i na boisku szkolnym obok placu targowego i przez różnej maści organizatorów najczęściej z jakimś udziałem miasta, imprezy, mają na celu tylko jedno - zabawiać mieszkańców.

Igrzyska więc są, tylko wielu mieszkańców nie ma na chleb...

Burmistrz więc, nie do końca swoją edukację z zakresu historii antycznej przemyślał...

Wydaje się przy tym bezmyślnie i głupio pieniądze, zamiast wykonać podstawowy konstytucyjny i ustawowy obowiązek burmistrza: pomagać ludziom biednym.

Dać im chociaż podstawową pomoc na życie, by nie musieli zdychać z głodu, by ich rodziny nie musiały żyć w krańcowym ubóstwie, w strachu, pozbawieni jakiejkolwiek pomocy ze strony burmistrza.."cesarza"..

 

"Kara śmierci", za szukanie pracy w UP Krzeszowice..

Za poszukiwanie pracy w Urzędzie Pracy w Krzeszowicach.. karą jest, "kara śmierci"..

Urzędnicy Urzędu Pracy w Krzeszowicach, wykonali swój plan..

Osobie bezrobotnej, proszącej codziennie, przez cały paździermik 2013, o pracę, odebrali teraz status bezrobotnego i łącznie z tym ubezpieczenie. Czyli możliwość korzystania z pomocy lekarzy i bezpłatnej pomocy medycznej za.. uchylanie się od pracy. Jeśli osoba bezrobotna zachoruje, nie ma prawa się leczyć. Czeka ją teraz śmierć..

Jaka działa urząd w Krzeszowicach.. ?

"Siedzi sobie" i nic nie robi. Wieszają na swoich tablicach kilkadziesiąt ofert, w tym praktycznie wszystkie nie do przyjęcia lub po prostu fałszywe i nieistniejące i nieaktualne. Banda darmozjadów. Okradają nas wszystkich. Żyją bogato i dostatnio, z krzywdy i biedy ludzi bezrobotnych. Nic nie robią w wypłacają sobie pensje i nagrody. Gdy pytamy o pensje i nagrody, twierdzą, znowu kłamiąc, że to tajemnica.. Nie jest to tajemnica. To informacja jawna. To informacja publiczna. Tajemnicą objęte są tylko informacje o miejscu zamieszkania, ich wyznaniu, orientacji seksualnej. Tylko takie informacje..

Gdy bezrobotny aktywnie prosi o pracę, urzędnicy dają mu tak zwane "skierowanie do pracy". Skierowanie do pracy ?? Nie, to nie jest, tak naprawdę żadne skierowanie do pracy. To skierowanie na rozmowę kwalifikacyjną. Już w tym momencie, Ci urzędnicy stają się przestępcami, kolejny raz zresztą. Dlaczego przestępcami.. ? Bo skierowanie do pracy jest skierowaniem na rozmowę do firm według naszej oceny, zaprzyjaźnionych. I pracy tam żadnej nie ma. A jeśli jest, to za 7 złotych dziennie po odliczeniu kosztu dojazdu. Skierowania te, mają za cel "wybieganie się" bezrobotnych.

Tak jak właściciel energicznego psiaka, bierze go na spacer i rzuca mu patyk lub piłeczkę, żeby się wybiegał.

Sprawdziliśmy te rzekome oferty, jakie urząd w Krzeszowicach posiada, wszystkie oferty są dawno nieaktualne lub nie do przyjęcia. Są to oferty na przyklad pracy dla studentki na 3 godziny dziennie w Krakowie. Wynagrodzenie z takiej pracy po odliczeniu kosztów dojazdu to ..7 zlotych dziennie dniówka !!!

Kolejna przestępcza sztuczka, tych urzędników, to załatwianie spraw bez świadkow. Sa oczywiście "świadkowie" i to cala zgraja pracowników urzędu pracy, którzy będą świadczyć, wszystko co się da, przeciwko osobie bezrobotnej. Dlaczego osoba bezrobotna ma być sama i bez żadnej osoby zaufanej i nawet bez przedstawiciela LOKALNEJ TELEWIZJI KRZESZOWICE ? Dlaczego w tym samym czasie, urząd pracy do tej rozmowy kieruje 3 świadków z pracowników urzędu ? Co urząd ma do ukrycia ??? Tworzy fałszywe dokumenty i cała rzekoma praca tego urzędu i tych urzędników, to kłamstwo i fikcja..

By osoba bezrobotna, nie miała dowodów na bezprawie w urzędzie pracy, to urzędnicy z Krzeszowic, starają się ją izolować i w każdy możliwy sposób zastraszyć osoby stające w jej obronie.

W taki sposób, urzędnicy z Krzeszowic, osiągnęli "sukces". Osoba bezrobotna, już nie chodzi do Urzędu Pracy w Krzeszowicach i nie prosi o pracę. Nie ma też, juz statusu osoby bezrobotnej i nie posiada ubezpieczenia i nie może przez całe (4 ?) miesiące zachorować i iść do lekarza ani do szpitala.

Nie dość, że osoba bezrobotna, nie ma pieniędzy na życie, nie ma żadnego zasiłku, nie ma żadnej pracy, to jeszcze, gdyby zachorowala na cokolwiek, to czekaja ją gigantyczne rachunki za leczenie, rzędu kilkaset tysięcy złotych.

Już rozumiemy, po co urząd pracy zatrudnia 2 psychologów.. Teraz bezrobotna potrzebuje pomocy psychologa..

Została więc w taki sposób bezrobotna, skazana na śmierć przez urzędników z Krzeszowic z Urzędu Pracy...

AW

 

Urzędy nadzoru nad biedą..!!

Nasze działania dziennikarskie od początku października 2013, ujawniły, że urzędy w Krzeszowicach mające ustawowo pomagać osobom biednym, realnie tylko nadzorują biedę i co więcej usiłują ludziom biednym uniemożliwić wyjście z biedy.

Zamiast pomagać, zamiast wspierać, to wprowadzają w błąd, narażają na wydatki, marnują ludziom czas i pieniądze, zastraszają, grożą bezprawnie, .. !!

Urzędy w Krzeszowicach, takie jak urząd pracy i ośrodek pomocy społecznej, rażąco łamią prawo. Pracownicy tych urzędów nie wykonują swoich obowiązków zapisanych w ustawie w zakresie realnej efektywnej pomocy i traktowania ludzi z szacunkiem..

Tak naprawdę, to są dwa urzędy i w nich dziesiątki urzędników, żyjących bogato, z pieniędzy przeznaczonych dla biednych ludzi !!

Biedni ludzie potrzebujący pomocy, pozostają bez pomocy i na realną efektywną pomoc z urzędów nie mogą liczyć..!!

W tych urzędach, dla urzędników, biedni ludzie proszący o pomoc, to natręci, ludzie gorsi, ludzi z niższej kasty..!!

Czy można wyobrazić sobie ludzi podlejszych jak ci urzędnicy..??

Naszym zdaniem, zachowanie tych urzędników z dwóch urzędów w Krzeszowicach, to najgorsza podłość, jaką można sobie wyobrazić..
Zachowanie tych urzędników i ich rzekoma praca, to nie żadna pomoc, to nadzór nad biedą i to taki nadzór jak nadzór nad niewolnikami. Nadzór by ludzie biedni nie przestali być biedni !!

Bo z czego, by wtedy, żyli Ci urzędnicy !!

BA

 

Diabelski plan !!!!!!!

Urzędnicy z Krzeszowic, zabezpieczając swoje źródła dochodów, a w tym pensji, premii, nagród, szukają większych dochodów. Robią to kosztem ludzi najbiedniejszych. Pomimo, że urzędnicy mają jako swój najważniejszy i podstawowy obowiązek, pomaganie ludziom biednym z terenu miasta i gminy Krzeszowice, to pomoc ta, nie istnieje i pomoc ta, jest tylko fikcją na papierze. Pieniądze są rozkradane przez urzędników jako ich pensje, premie i nagrody.

Obecnie chciwość urzędników, jest tak ogromna, że jeszcze w inny sposób okradają najbiedniejszych. Kosztami usług komunalnych. Ceny usług komunalnych są tak planowane, by na każdej rodzinie - na każdym "gospodarstwie domowym" zarobić minimum 100 złotych.

Usługi takie jak, wywóz śmieci i dostawa wody, czyli usługi podstawowe, są traktowane przez urzędników, jako świetna okazja do wzbogacenia się, znowu kosztem najbiedniejszych.

Koszt wywozu śmieci dla średniej rodziny - "gospodarstwa domowego", wzrósł w ciągu miesiąca z 8-10 złotych do 60-100 złotych !!
Przypomnijmy, że chodzi o tą samą i taką samą ilość śmieci. Takich samych śmieci, z tego samego adresu, w tym samych pojemnikach.

Tak samo jest z wodą. Dostawy wody 1 m3 wody z kanalizacją z 8 złotych wzrosły do 28 złotych. To ten sam złodziejski i diabelski plan, by każda rodzina płaciła urzędnikom, astronomiczną kwotę 100 złotych miesięcznie.

Ceny te są jednymi z najwyższych na świecie i nie tylko biorąc pod uwagę poziom dochodów. To po prostu ceny astronomiczne !! 28 złotych za 1 m3 wody z kanalizacją !!?? 100 złotych za kubeł śmieci miesięcznie !!??

W dodatku, nawet płaci się taką kwotę, nawet gdy się żadnych śmieci nie ma. Po prostu urzędnicy chcą, żeby im płacić. Nie za wywiezienie na przykład 100 kilogramów śmieci czy za 1 m3 śmieci czy za 1 kubeł śmieci, tylko płacić bez względu, czy ktoś ma śmieci czy nie i czy firmy wywożące śmieci mają śmieci do wywiezienia czy nie.

To wychodzi po 100 złotych miesięcznie za śmieci i 100 złotych miesięcznie za wodę. Ten sam plan od lat, mają firmy telekomunikacyjne i dostawcy internetu i dostawcy telewizji kablowej i dostawcy telewizji satelitarnej. Urzędnicy z Krzeszowic, TAK SAMO CHCĄ ROBIĆ "BIZNES".

Pomimo, że te usługi, powinny być, jak najtańsze i traktowane, jako usługi "nie zarobkowe" i ceny nie powinny być tak windowane do góry i tak zawyżane, urzędnicy z Krzeszowic, poczuli możliwość, łatwego bogacenia się w taki sposób i zdzierają z ludzi, ile się da.

To diabelski plan !! Ludzie biedni, przez to są jeszcze biedniejsi i nie mają na chleb, a urzędnicy z Krzeszowic, pławią się w luksusie i w bogactwie..

BA

 

Kiedy zmiana urzędników ?

Wiele osób w Krzeszowicach, mających dość bezprawia w urzędach i mających dość łamania prawa przez urzędników, myśli o zmianach, przy okazji zwrotu majątku, rodzinie Potockich.

Przypomnijmy, że praktycznie wszystkie najważniejsze budynki Urzędu Miasta i tereny w centrum miasta, należą do rodziny Potockich. Czyli całe miasto mówiąc ogólnie, a dokładnie najważniejsze tereny w mieście należą do rodziny Potockich, włącznie z terenami Zamku Tenczyn w najbliższych okolicach Krzeszowic.

Czy jednak Krzeszowice, będą mieć nowych urzędników ? Czy będą przestrzegane prawa mieszkańców ? Czy mieszkańcom będzie się żyło lepiej, gdy rodzina Potockich przejmie majątek ?

Naszym zdaniem, oczywiście obecna sytuacja w urzędach musi ulec zmianie i bezprawie musi być zastąpione uszanowaniem praw wszystkich mieszkańców, w tym szczególnie najbiedniejszych. Najbiedniejsi i osoby w potrzebie, muszą otrzymywać od razu niezbędną im potrzebną pomoc. I nie może, to być znowu, przez krzeszowickich urzędników sprowadzone do absurdu.

Czy jednak będzie lepiej ?

Będzie lepiej wtedy, gdy mieszkańcy zaczną pilnować swoich praw. Gdy mieszkańcy przypomną sobie, że to oni sami muszą tych praw pilnować i pilnować urzędników.

Obojętnie, czy rodzina Potockich będzie w Krzeszowicach zarządzać miastem, czy będą rządzić ci sami urzędnicy lub będą rządzić urzędnicy z nowego rozdania, to mieszkańcy muszą pilnować swoich praw.

Obecna sytuacja, totalnego bezprawia w urzędach w Krzeszowicach, jest wynikiem, braku zainteresowania mieszkańców swoimi prawami. Nieliczni walczący o swoje prawa mieszkańcy, są łatwą ofiarą do zastraszania i łatwym przeciwnikiem, dla urzędników.

Tak długo, jak mieszkańcy nie będą chcieć decydować i nie będą chcieć pilnować swoich praw i nie będą chcieć pilnować "swoich" urzędników, nic się nie zmieni..

Obojętnie, kto będzie w urzędzie burmistrzem..

CK

 

Czy Słońce może zmienić Krzeszowice ?

Ostatnie wiadomości ze świata, a dokładnie, ponowne rozbudzenie wulkanu Etna we Włoszech, mogą powodować pytania, czy Krzeszowice są zagrożone zwiększeniem aktywności wulkanicznej.

Zmiany aktywności wulkanicznej, są według niektórych naukowców, powodowane przez zwiększenie aktywności Słońca.

Obecna erupcja wulkanu Etna we Włoszech, ma prawdopodobnie związek, z ogromną aktywnością Słońca, w ostatnim czasie.

Może Krzeszowice, leżące pomiędzy dawnymi wulkanicznymi stożkami położonymi w Tenczynku i w Rudnie oraz w Miękini, staną w obliczu wulkanicznych erupcji ? Centrum Krzeszowic posiada ogromne ilości gorących wulkanicznych źródeł. Mało kto z mieszkańców, kojarzy te fakty. Każdy w Krzeszowicach, zna Ośrodek Rehabilitacji Narządów Ruchu w Krzeszowicach, ale mało kto wie, że ośrodek ten, korzysta z gorących wulkanicznych źródeł i że tak naprawdę, ośrodek ten i centrum Krzeszowic, leżą na wulkanicznych gorących źródłach pomiędzy wulkanicznymi stożkami rozmieszczonymi w Tenczynku, w Rudnie i w Miękini..

Czy te wulkany mogą się rozbudzić przez nową aktywność Słońca ?

Zobaczymy..

AW

 

Wiosenna pogoda w Krzeszowicach efektem ogromnych erupcji na Słońcu ?

W Krzeszowicach wszyscy są bardzo mile zaskoczeni, przepiękną sloneczną wiosenną pogodą. Jest gorąco, upalnie, bardzo ciepło, po prostu wiosennie. Przy tym jest silny ciepły wiatr.

Zaskoczeni tym mile mieszkańcy Krzeszowic i pacjenci Ośrodka Rehabilitacji Narządów Ruchu w Krzeszowicach, oraz odwiedzający pacjentów goście, wychodzą tłumnie na spacery do parku.

Nasze dziennikarskie śledztwo, wskazuje na Słońce, jako winnego tego mocnego ocieplenia. To ostatnie burze słoneczne i bardzo mocne erupcje - flary X2, na słońcu, powodują, że mamy w Krzeszowicach tak ciepło.

Wstyd, że chodnik prowadzący do kościoła przy pomniku Nieznanego Żołnierza, straszy swoim widokiem i straszy swoją formą.

Panie burmistrzu Czesławie Bartl, nie wstyd Panu ?
Ten chodnik, to Pana prawdziwa wizytówka !!
Jak mieszkańcy i goście, mają po tym chodniku chodzić ?

Przecież, to centrum miasta i jedyna droga z osiedli przy ulicy Targowej do kościoła..

AW


 


Strona 5 z 11

Ankieta

Jak oceniasz prace GOPS Krzeszowice ?
 

Ankieta

Czy się czujesz bezpiecznie w Krzeszowicach..?
 

Ankieta

Co myślisz o policji Krzeszowice..?
 

Ankieta

Czy telewizja lokalna jest potrzebna ?
 

Ankieta

Jak oceniasz pracę urzędu pracy w Krzeszowicach ?
 

Ankieta

Ankieta

Ankieta

Lubisz Krzeszowice ?
 

Ankieta

Kto jest Online

Naszą witrynę przegląda teraz 21 gości 

Reklama

Reklama

Reklama